Menu
Close the dialog

Terms & Conditions

Pea horseradish azuki bean lettuce avocado asparagus okra. Kohlrabi radish okra azuki bean corn fava bean mustard tigernut juccama green bean celtuce collard greens avocado quandong fennel gumbo black-eyed pea. Grape silver beet watercress potato tigernut corn groundnut. Chickweed okra pea winter purslane coriander yarrow sweet pepper radish garlic brussels sprout groundnut summer purslane earthnut pea tomato spring onion azuki bean gourd.

القسم aktualności فى 5 - January - 2019

Co warto zobaczyć będąc w Marsa Alam


Luksor

Luksor jest miastem historycznym w którym zobaczyć można pozostałości dawnej cywilizacji.zapraszamy z nami na Wycieczki fakultatywne luksor z Marsa Alam . W czasach starożytnych miasto to nosiło nazwę Teb i było stolicą Egiptu. Arabowie nazwali Teby Luksorem, nazwa ta oznaczała miasto z dużą liczbą pałaców.  Dzisiejszy Luksor jest pod ochroną UNESCO. Jeśli chcesz zobaczyć niemal 70% zabytków starożytnego świata powinieneś zwiedzić Luksor. Zwiedzając miasto i jego okolice zobaczysz miasto faraonów, budowle i rysunki pokazujące ich życie a wszystko to w największym otwartym muzeum na świecie. Poznasz potęgę Świątyni Karnak przechodząc m.in. pomiędzy kolumnami Sali Hepostylowej, stając obok Kolosów Memnona poczujesz wielkość króla Amenthotepa siedzącego na tronie. Odbędziesz rejs po Nilu – najdłuższej rzece świata na bananową wyspę aby po  zachodniej stronie rzeki wejść nie tylko do Doliny Królów w której odkryto grobowiec najbardziej znanego faraona Tutanhamona ale także do grobowców innych faraonów oraz zwiedzić Świątynię Hatszepsut –jedynej znanej królowej rządzącej Egiptem w 18 dynastii, królowej której wygląd przypominał mężczyznę.

Luksor -miasto w południowym Egipcie, na prawym brzegu Nilu, w miejscu południowej części starożytnych Teb, oddzielone kanałem od części północnej, zwanej obecnie Karnak. W starożytności zwane egip. Ipet-resejet -“Harem Południowy” .Nazwa miasta oznacza dosłownie: “miasto pałaców”.  Ponoć arabscy najeźdźcy z VII wieku, widząc wszystkie świątynie mieli pomyśleć, że są one pałacami królewskimi stąd miałaby wywodzić się nazwa.Luksor jest jednym najpopularniejszych, z turystycznego punktu widzenia, miast w Egipcie.

Aswan

Asuan : to miasto położone na południu Egiptu, miasto o kolorowych elewacjach domów zbudowane na wschodnim brzegu Nilu przy pierwszej katarakcie. Z Asuanu i jego okolic wywodzi się kultura nubijska, do dnia dzisiejszego mieszkańcy porozumiewają się językiem wywodzącym się z kultury nubijskiej. Spotkamy tutaj więcej niż w innych częściach kraju ludzi o bardzo ciemnym kolorze skóry. Spacerując Wielką Tamą Asuańską (jedną z dwóch wybudowanych w pobliżu miasta) mającą długość 3600 m oraz 111 metrów wysokości zobaczyć można niewielką część Jeziora Nasera. W okolicy zachodniego końca tamy znajduje się wieża w kształcie kwiatu lotosu. Bliżej miasta znajduje się starsza, zbudowana na początku XX wieku i niższa Tama Asuańska. Na Nilu w pobliżu Asuanu znajdują się dwie duże wyspy, jedną z nich jest Elefantyna. Proponujemy rejs Faluką (niewielką łodzią motorową) wokół tej wyspy .To właśnie w okolicy Asuanu zobaczyć można nilometr – w starożytnym Egipcie urządzenie służące do obserwacji i pomiarów stanu wody na Nilu. Nil w okolicy Asuanu jest wyjątkowo piękny, katarakta (naturalny rodzaj zapory zbudowanej ze skał odpornych na erozję, sąsiadującymi ze skałami mniej odpornymi) pokonywana przez wodę w gwałtowny sposób ukazuje nam zupełnie inne oblicze tej rzeki. Oczywiście odwiedzimy kompleks świątynny Izydy na Wyspie Fila. Poznamy tajemnice egipskiej perfumerii, zobaczymy najbardziej znany w Asuanie meczet El-Tabia a czas wolny spędzimy na zakupach.

Kair

Kair : jest jedną z najbardziej zaskakujących stolic świata. W tym mieście znajduje się wiele niesamowitych budowli oraz pięknych meczetów i kościołów. Jedną z największych atrakcji jest najdłuższa rzeka świata – Nil. Płynąc tą rzeką możemy zaobserwować Cairo Tower wybudowane przez prezydenta Nasera. Będąc w tym mieście koniecznie musisz odwiedzić najstarsze muzeum na świecie, które kryje ponad 120 tys. eksponatów. Wędrując po tym obiekcie z minuty na minutę odkrywasz tajemnice, które przyniósł nam starożytny Egipt. Bez wątpienia główną atrakcją tego kraju są piramidy i sfinks w Gizie. Piramidy to jeden z siedmiu cudów świata i są najstarszą budowlą wykonaną z kamienia. Ten obraz najdłużej zapisuje się w naszej pamięci.

Abu simbel i Asuan autokarem (2 dni)

Asuan to miasto położone na południu Egiptu, miasto o kolorowych elewacjach domów zbudowane na wschodnim brzegu Nilu przy pierwszej katarakcie. Spacerując Wielką Tamą Asuańską (jedną z dwóch wybudowanych w pobliżu miasta) mającą długość 3600 m oraz 111 metrów wysokości zobaczyć można niewielką część Jeziora Nasera. W okolicy zachodniego końca tamy znajduje się wieża w kształcie kwiatu lotosu. Bliżej miasta znajduje się starsza, zbudowana na początku XX wieku i niższa Tama Asuańska Nil w okolicy Asuanu jest wyjątkowo piękny, katarakta (naturalny rodzaj zapory zbudowanej ze skał odpornych na erozję, sąsiadującymi ze skałami mniej odpornymi) pokonywana przez wodę w gwałtowny sposób ukazuje nam zupełnie inne oblicze tej rzeki. Oczywiście odwiedzimy kompleks świątynny Izydy na Wyspie Fila. Wieczorna wyprawa na Souk Asuański dostarczy Państwu niesamowitych atrakcji. Drugiego dnia zwiedzimy kompleks świątynny położony nad brzegiem Jeziora Nasera w Abu Simbel. Kompleks złożony z dwóch świątyń zbudowanych przez faraona Ramzesa II. Wielka świątynia poświęcona została bogom słońca Amonowi-Re i Re-Horachte oraz bogu sztuki i rzemiosł Ptahowi. Wejścia do świątyni strzegą cztery wysokie na 20 metrów posągi Ramzesa II. Mniejsza świątynia poświęcona została bogini piękna i miłości Hathor oraz Nefertari. Fasadę świątyni stanowią dwa posągi królowej Nefertari usytuowane pomiędzy czterema posągami Ramzesa. Z powodu budowy Wysokiej Tamy Asuańskiej i utworzenia Jeziora Nasera świątynie w Abu Simbel aby uchronić przed zalaniem zostały przeniesione około 65 metrów wyżej aby znajdowały się ponad lustrem wody. Kierownikiem tej operacji z ramienia UNESCO był polski archeolog Kazimierz Michałowski.

Wyspa Hamata

Port Hamata znajduje się około 150 km na południe od kurortu Marsa Alam. W jego rejonie w okolicy Wysp Hamata w Parku Narodowym Wadi El-Hamata rafy koralowe są tak piękne , że porównuje się je nawet z Wielkimi Rafami Koralowymi Australii. Każdego zachwyci także rezerwat mangrowców znajdujący się w tej okolicy. Kilkanaście kilometrów w głąb morza położone są Wyspy Qulaan – archipelag kilkunastu wysp i wysepek. Archipelag jest także nazywany egipskimi Malediwami – drobny piasek, turkusowa woda to atuty tego regionu. Na wyspach możemy także zaobserwować siedliska niespotykanych w Polsce ptaków. zapraszamy z nami  na Wycieczki fakultatywne Egipt Marsa Alam ,Hurghada

Hamata miejscowość wypoczynkowa na północ od półwyspu Ras Banas w południowo-wschodniej części Egiptu, położona nad Morzem Czerwonym (Riwiera Morza Czerwonego), ok. 420 km na południe od Hurghady, 120 km na południe od Marsa Alam.W południowej części Hamaty znajduje się kamienny pirs z betonową nawierzchnią z nabrzeżem do cumowania łodzi turystycznych. 9 km na południe od miejscowości znajduje się kompleks ekologiczny Red Sea Diving SafariWadi Lahami Village przeznaczony dla doświadczonych nurków pobliskich raf koralowych.

Sharm El loli

Sharm El Loli – znajduje się około 60 km na południe od Marsa Alam. Miejsce obejmuje plażę o białym drobnym piasku oraz płytką lagunę. Na płaskie plaży znajduje się kilka form skalnych. Płytkie piaszczyste dno otoczone przez rafy koralowe w czasie odpływu tworzy lagunę. Łagodnie nachylone dno morskie prowadzi do głębszych wód o maksymalnej głębokości 20 metrów w linii brzegowej rafy. Obszar plaży jest całkowicie niezabudowany infrastrukturą taką jak bary, hotele, sklepy co dla wielu stanowi dodatkową atrakcję. Czas spędzony na plaży to spotkanie z naturą niezmienioną przez człowieka. Na szczęście plaża znajduje się na terenie Parku Narodowego Waldi El Gemal więc zarówno na otaczającej jej pustyni jak i w linii wybrzeża na terenie Parku regulacje dotyczące budowy są surowe. Dla miłośników spotkań z naturą to doskonała lokalizacja aby zobaczyć dziewicze rafy i egzotyczne życie morskie

error: Content is protected !!